Aktuality

Výběr pejska

 • Vloženo: 24 November 2014
 • uživatelem Václav Král
Body: 

Jak si vybrat správného pejska? Ptáte se, proč bychom se měli věnovat takovéto zdánlivé "banalitě"? Uvědomme si, že je to skutečně pouze zdánlivá banalita. Mnozí provádí výběr pejska způsobem, jako když si jdeme vybírat do obchodu oblečení. Toto je špatný přístup! Mějme na paměti, že jsou to živí tvorové, kteří mají své vlastnosti, charakter, vynikají v různých dovednostech, stejně tak, jako my, lidé. Nutné si však uvědomit, že můžeme mít pejska jako módní doplněk, ale vše má své hranice. Tímto způsobem můžeme pojmout výběr nějakého menšího plemena. Rozhodně je to nešťastný způsob pro výběr středních a velkých plemen. 

Zkusme si položit pár otázek. Chceme se s pejskem věnovat nějaké aktivitě? Lovecké, sportovní kynologii či služební kynologii? Nebo jen takové to domácí váleníčko s prochazkami? Už tato otazka nám mnoho napoví, v jaké kategorii a velikosti psů bychom měli hledat. Dalším krokem bychom měli prostudovat objektivní publikace, kde nám poví o kladech i záporech jednotlivých plemen. Až na základě těchto kroků bych hledal psa, který by se mi líbil. 

 

Bojová psí plemena

 • Vloženo: 21 October 2014
 • uživatelem admin
Body: 

Vážení přátelé. Rozhodl jsem se napsat pár řádků o tzv. "bojových plemenech". K tomto kroku mě vede neznalost veřejnosti a manipulace médií, zvláště pak TV Nova a další spíše bulvární média, než-li seriozní plátky. Která plemena jsou takto nejčastěji označována? Jedná se především o plemena jako: Americky Pitt Bull Teriér, Americký Stafordšírský Teriér, Anglický Bull Teriér, Stafordšírský Bull Teriér a jim podobní pejsci.

Žádný z těchto psů není agresivní od narození. Ikdyž hranice k agresi není příliš velká, přesto to jsou společenská plemena, která mají ráda lidi, svou rodinu (smečku) a v neposlední řadě i naše děti, kterým dokáží být milující, zábavnou a starostlivou společností. Případným obtížím s agresivitou se můžeme vyvarovat mnoha způsoby. Základním prvkem je důsledná výchova a nepodceněná asociace s cizími psy a hlavně lidmi a dětmi. Pokud jsme si vědomi jistých rizik, rozhodně tuto negativní vlastnost nebudeme podporovat. Tito psi byli užívání i k zápasům, což jim bohužel už nikdo z minulosti neodpáře. Ostatně člověk pro svou potěchu pořádal různé druhy zápasů. Vzpomeňte si na kohoutí zápasy, býčí areny a další. Kde je tedy původ? Samozřejmě v nás samých. V lidech. V dnešní agresivní době se pozastavuji už jen nad tím proč nám vadí pes, který může být špatnou výchovou agresivní a reaguje pak nepřiměřeneným způsobem na negativní podněty. Například agresivní řidiči nám také vadí, ale zde to nikdo neřeší, přestože za volantem vzniká incidentů je mnohem více. Položme si řečnickou otázku. Kdo je pro nás větší hrozbou? Nevychovaný, možná týráním, agresivní pes? Anebo třeba nezodpovědný či nevhodný agresivní majitel? Bez našich činů by tyto události mohly mít úplně jiné statistické údaje. Nehledě na to, že největší hrozbou pro nás, jsme my sami. Důvod tohoto subjektivního názoru je prostý. Vše co člověka může ohrožovat, tak likvidujeme a hubíme!

Tito psi se vyznačují temperamentem, společenskou povahou, inteligencí, v některých případech až hyperaktivitou, někdy paličatostí, ale především to jsou milující partneři, kteří vyžadují Vaší přízeň i přítomnost. Co se týče fyzických předností, tak můžeme říci že jejich vzhled už napovídá o dosti věcech. Jsou to aktivní a houževnatí psi s výraznými svalovými dispozicemi těla i hlavy. A zřejmě díky jejich vyššímu práhu bolestivosti (je různý u těchto plemen) se těchto psů bojíme. Je to neoprávněné, neboť média z 90% matou veřejnost už jen tim, že umí použít ilustrační obrazek A. Stafordšírského Teriéra s nápisem: ilustrační foto - Pitt Bull. Sdělí nám, že bojový pes napadl dítě. V jednom konkrétním případě se jednalo o Rotvajlera, což je plemeno v kategorii služebních psů, nikoli "bojové plemeno". Nutno dodat, že toto označení je pouze mediálním označením. Bohužel další podstatná informace, která už nikdy nespatřila světlo světa byla ta, že Rotvajler musel být utracen. Ne z důvodu agreaivity, ale z důvodu poškození mozku, které mu způsobilo malé dítě tužkou zaraženou do ucha. Těchto aspektů agrese můžeme vyjmenovat tisíce. Přesto se vrátíme k důsledné a především správné výchově, do které nepatří kopání apod. Je třeba mít na mysli zejména to, že tito psi musí vědět, kdo je jejich pán a kdo má větší sílu.

Původní účely těchto plemen jsou již minulostí, ikdyž např "Stafbulíkům" se dodnes říká v Anglii "Nanny dog", což je psí chůva. V dnešní době tyto psy najdete v mnoha kynologických odvětvích jako je např sportovní kynologie (bully sporty, agility apod.), lovecká kynologie, dokonce jsou už i první kanes terapeuti z řad těchto plemen. Zkrátka tito psi budou dělat cokoli s chutí a radostí, pokud to budete dělat s nimi. S tím však souvisí i výběr těchto plemen. Je nutné si uvědomit různé aspekty a zvážit, zda-li je některé z těchto plemen vhodné právě pro Vás. Pokud se Vám nezdaří výchova u čivavy, potom si jí maximálně odtáhnete za sebou zakouslou v zadnici :-D. Oproti tomu i Jack Russell Teriér umí zabít malé dítě a jeden z těchto případů se bohužel udál v Anglii. Rozhodně je to nešťastný společník pro starší lidi vzhledem ke své aktivnosti, temperametu a síle. Jinak výchovu těchto pejsků zvládnete i za pomoci Vašich ratolestí.

Dalšími prvky, které by měly vymizet, nebo byste je měli alespoň zvážit při výběru. Patří sem zejména množení psů za účelem zisku z prodeje štěňátek pod obvyklou cenou. Pravý chovatel těchto psů Vám poskytne rodokmen, pár dobrých rad do začátku a hlavně sám zváží, zda-li Vám své miminko svěří, či nikoli. Při znalosti rodokmenu jsou jisté záruky, ale zbytek je závislý už na Vaší výchově. Mimo jiné se vystavujete i nepříjemným zdravotním obtížím.

Pro ukázku Vás odkáži na rodinnou smečku, která má bohaté zkušenosti s těmito psy i v oblasti lovecké kynologie: www.havlisovi.webnode.cz

Na jedné z internetových stránek je napsáno: Stafordšírský bulteriér / Staffordshire Bull Terrier 

Stafordšírský bulteriér je tělem spíše menší, ale srdcem velký pes. Je to typický rodinný přítel, který vám svou odvahou, hravostí, přítulností a něžností zlomí srdce. Vzhled je určován standardem. Což koresponduje s tím naším členem rodiny. O kterém můžu říct jen to, že je to komediant závislý na rodině. Když už zůstane doma sám, tak ho stejnak budíme naším příjezdem. Bohužel je jeho vítání je poznamenané vyrůstání s pudlíkem, který když Vám skáče na nohy, tak to ani nepocítíte při váze 3,95 Kg na rozdíl od 20 Kg. S cizími pejsky jsme kamarádi, ikdyž nejvíce se vyřádíme s labradorkou a jinými většími pejsky. Dokonce poslouchá i malou 4letou holčičku, která mu davala povely způsobem: Bájny pac a jiné. Samozřejmostí je při těchto povelech úplatek! ;-) Členy rodiny budí zásadně dvěma způsoby podle nálady. Buď skokem do postele s předchozím sprintem a následným olizováním a lezením po hlavě, nebo přeskočením do postele a něžným olizováním. :-D Samozřejmě umíme být i paličatí a zlobit kousáním, štípáním, popřípadě trháním kartónových krabic, zahradnické plachty, plyšáků a dalšími lumpárnami. ;-)
 

O Royal HUNT

 • Vloženo: 21 October 2014
 • uživatelem admin
Body: 

Rádi bychom Vám představili naší rodinnou firmu, která existuje již od roku 1999 a funguje v oborech ochrany osob a majetku i úklidu. V poslední době jsme rozšířili naše působení na trhu o naší rodinnou tradici v myslivosti, zálibě ve zbraních i střelbě. Splněním našeho snu se nám podařilo pro Vás otevřít i kamennou prodejnu, ve které primárně naleznete lovecké potřeby, zbraně, střelivo, příslušenství a různé doplňky. V neposlední řadě jsme pro Vás zajistili i nabídku sportovních a střeleckých potřeb. Umíme pro Vás zajistit úpravy, opravy zbraní i zakázkové práce pro ty, kteří se chtějí odlišit od všedního života sériové výroby, kde se meze Vaší představivosti nekladou.

Zbraně:

Baikal, Blaser, Bettinsolli, Benelli, Beretta, Rizzini, Browning, Bergara, Česká zbrojovka, Kimber, Sig Sauer, Sauer,  Glock, H&K, Mauser, Merkel, Howa, Zbrojovka Holice, Gamo, STI, Tikka, Bushmaster, Remington, DPMS Panther Arms

Střelivo:

Norma, Lapua, Breneke, Limit, SaB, RWS, Geco, Fiocchi, Sako, RC, Blaser,

Oblečení:

Bann, Banner, Browning, ESP, Frankonia, Glock, Gamo, Luko, Sweed Team, Tigar, Tonak

Příslušenství, doplňky:

Fenix, Victorinox, Mikov, Zubíček, Meopta, Delta, Yukon, Swarowsky, Zeiss, Fomei, Docter, Leupold,Nigelloh, Zubíček, Milec, Dasta, TacticalPro,

Sebeobranné prostředky:

ESP, a další...

Zbraň jako šperk

 • Vloženo: 24 November 2014
 • uživatelem Václav Král
Body: 

Vážení přátelé, chcete se odlišit od ostatních kolegů?

Toužíte po zbrani, která Vás doslova ozdobí na lovu?

Řešení, které Vám můžeme nabídnout, jsou individuální rytiny a řežby. Možnostem rytí se meze nekladou. Je možné vytvořit světlou povrchovou úpravu, na které se rozprostře rytina, ze které je možné vyzdvyhnout např. postavy zvěře, které budou pozlacené. Co se týká pažby, není problém zakoupit zbraň se základním typem dřeva na pažbě a nechat si pak vyrobit pažbu na zakázku dle svých představ o barvě, provedení i designu. Další možností je pouhá úprava pažby dle Vašich potřeb a představ (nová povrchová úprava, zeštíhlení pažby pro lepší úchop, upravení délky pažby apod.).

Ptáte se, proč právě ruční rytí a ne zrovna strojové rytiny od výrobců?
Základní i zásadní rozdíly jsou v hloubce, stínování rytin. Mnohdy však i ve tvaru a celkovém vyobrazení postav zvěře. Nezpochybnitelnou výhodou však je originalita a možnost, že rytec Vám vytvoří téměř cokoli, nač jen pomyslíte. Tudíž žádné sériové postavy, které naleznete u dalších 5ti kolegů, co zakoupili stejnou zbraň jako Vy. 

Rádi Vám pomůžeme s tímto přáním. 

Chcete si zakoupit krátkou palnou zbraň? Ptáte se kolik investovat a jak správně se rozhodnout.

 • Vloženo: 8 January 2015
 • uživatelem Václav Král
Body: 

Máme pro Vás pár dobrých rad, které by Vám mohly usnadnit rozhodování. 

1. Výběr ráže je poměrně důležitý s ohledem na to, k jakým účelům budete využívat zbraň a jakou ekonomickou náročnost jste ochotni tolerovat. Např. ráže 9mm PARA, LUGER či 9x19 je identická ráže (pouze vyrobci volí některé z těchto označení), která patří mezi nejvyužívanější na našem trhu s nejnižší ekonomickou náročností pro sportovní střelbu. Nicméně máte-li možnost, nejlepším způsobem je navštívit střelnici, kde Vám nabídnou možnost vyzkoušet více zbraní v různých rážích. 

2. Výběr samotné zbraně. Není úplně smysluplné se rozhodovat na základě internetových diskusí. Zde se setkáte s různými názory a informacemi. Uveďme si standardní pře mezi příznivci zbraní Glock a CZ. Ve své podstatě se dostaneme k údajům, kde výrobci garantují to, co zbraň má vydržet, přesto každá zbraň má své klady i zápory, větší nebo menší. Však málokterý běžný uživatel se přiblíží k minimální hranici životnosti zbraně. Proto si zopakujeme předchozí radu. Položme si otázku, k jakému účelu chceme zbraň pořídit. Ke sportovním účelům můžeme doporučit s delší, tudíž s 5" hlavní. Pro ochranu a nošení je výhodnější pořídit "něco menšího" s délkou hlavně kolem 3". Pokud hledáte nějaký kompromis ke sportovní střelbě i nošení, vhodné jsou kompaktní zbraně s délkou hlavně kolem 4". Samozřejmě k nošení je možné použít i zbraně s 5" hlavní, což u některých modelů zbraní obvykle nebývá to nejpohodlnější. Jedná se pak výhradně o kombinaci optimálního zvolení.  pouzdra, váhy i typu zbraně pro Vaši spokojenost.

3. Internetová forma bych bral na vědomí jen sporadicky. Ne vždy se zde setkáváme s opravdu objektivním a hlavně odbornými názory! Proto si řekneme závěrem jen jednu obyčejnou poučku: bez ohledu, kam vás srdce táhne (pistole, revolver, některý z kontaktních výrobců), navštivte některého prodejce, střelnici, kde vám umožní si vzít do ruky vámi vytouženou zbraň a můžete porovnat s konkurenty. Základem je jen dobrý pocit z toho, že vám zbraň dobře sedí v ruce! ;-) 

 

​​

Zbraně Krieghoff

 • Vloženo: 7 August 2015
 • uživatelem admin
Body: 

Vážení přiznivci lovu a loveckých zbraní

Od 1.4.2015 jsme do naší nabídky zařadili lovecké zbraně firmy Krieghoff. Od 1.7.2015 budou některé zbraně z nabídky Krieghoff k prohlédnutí i na naší prodejně. Přijďte si prohlédnout osobitost a jedinečnost těchto zbraní.

Více se o těchto zbraních lze dozvědět na našich stránkách, anebo přímo na stránkách výrobce http://www.krieghoff.de

CHCETE ZÍSKAT ZBROJNÍ PRŮKAZ?

 • Vloženo: 10 November 2020
 • uživatelem Dagmar Smolková
Body: 

 

Podrobnější informace o přípravě ke zkoušce obdržíte na naší prodejně.

Obsah kurzu:   

 • Zákon o zbraních  a související předpisy      
 • Právní definice nutné obrany a krajní nouze  
 • Nauka o zbraních a střelivu
 • Zdravotnické minimum
 • Střelecká praxe
 • Střelba na střelnici

Cena kurzu:   4 500,- Kč

V ceně je zahrnuto:

 • teoretická i praktická příprava 
 • střelivo
 • poplatek 100,- Kč za přihlášku ke zkoušce odborné způsobilosti
 • poplatek za střelnici

 

 

 

DAMAŠKOVÉ NOŽE RUČNĚ KOVANÉ

 • Vloženo: 11 November 2020
 • uživatelem Dagmar Smolková
Body: 

Damašková ocel

se vyrábí kovářským svařováním v jeden celek z různých tříd oceli s různým obsahem uhlíku. Výsledkem je střídání tvrdých, měkkých a viskózních vrstev.

Vynikající vlastnosti nože jsou - tvrdost,pružnost a jedinečný vzhled.

Důsledkem toho je, že se na ostří čepele vytváří takzvaná " mikropila", která poskytuje vynikající mechanické a řezné vlastnosti nože.

Nůž vyrobený z damaškové oceli vyžaduje nadstandardní péči, neboť je náchylný ke korozi. Po každém použití se nůž musí pečlivě otřít a neměl by být dlouhodobě vystavován vlhkému

prostředí.

Nože z damaškové oceli poskytují vynikající dlouhodobé řezné vlastnosti a jsou VYSOCE ceněné pocelém světě.

Struktura damaškové oceli se odlišuje od nože k noži. Každý nůž je vynikající jedinečný kus.

Obvyklá tvrdost oceli je 60 až 63 HCR.