Chcete si zakoupit krátkou palnou zbraň? Ptáte se kolik investovat a jak správně se rozhodnout.

  • Vloženo: 8 January 2015
  • uživatelem Václav Král
Image: 
Body: 

Máme pro Vás pár dobrých rad, které by Vám mohly usnadnit rozhodování. 

1. Výběr ráže je poměrně důležitý s ohledem na to, k jakým účelům budete využívat zbraň a jakou ekonomickou náročnost jste ochotni tolerovat. Např. ráže 9mm PARA, LUGER či 9x19 je identická ráže (pouze vyrobci volí některé z těchto označení), která patří mezi nejvyužívanější na našem trhu s nejnižší ekonomickou náročností pro sportovní střelbu. Nicméně máte-li možnost, nejlepším způsobem je navštívit střelnici, kde Vám nabídnou možnost vyzkoušet více zbraní v různých rážích. 

2. Výběr samotné zbraně. Není úplně smysluplné se rozhodovat na základě internetových diskusí. Zde se setkáte s různými názory a informacemi. Uveďme si standardní pře mezi příznivci zbraní Glock a CZ. Ve své podstatě se dostaneme k údajům, kde výrobci garantují to, co zbraň má vydržet, přesto každá zbraň má své klady i zápory, větší nebo menší. Však málokterý běžný uživatel se přiblíží k minimální hranici životnosti zbraně. Proto si zopakujeme předchozí radu. Položme si otázku, k jakému účelu chceme zbraň pořídit. Ke sportovním účelům můžeme doporučit s delší, tudíž s 5" hlavní. Pro ochranu a nošení je výhodnější pořídit "něco menšího" s délkou hlavně kolem 3". Pokud hledáte nějaký kompromis ke sportovní střelbě i nošení, vhodné jsou kompaktní zbraně s délkou hlavně kolem 4". Samozřejmě k nošení je možné použít i zbraně s 5" hlavní, což u některých modelů zbraní obvykle nebývá to nejpohodlnější. Jedná se pak výhradně o kombinaci optimálního zvolení.  pouzdra, váhy i typu zbraně pro Vaši spokojenost.

3. Internetová forma bych bral na vědomí jen sporadicky. Ne vždy se zde setkáváme s opravdu objektivním a hlavně odbornými názory! Proto si řekneme závěrem jen jednu obyčejnou poučku: bez ohledu, kam vás srdce táhne (pistole, revolver, některý z kontaktních výrobců), navštivte některého prodejce, střelnici, kde vám umožní si vzít do ruky vámi vytouženou zbraň a můžete porovnat s konkurenty. Základem je jen dobrý pocit z toho, že vám zbraň dobře sedí v ruce! ;-) 

 

​​